Péče o pleť

pece-o-pletExistuje několik ověřených kroků, které pokud jsou pravidelně a profesionálně prováděny, vedou k žádoucímu efektu hladké, bezproblémové a krásné pleti. Jsou to procedury čištění, exfoliace, výživa a ochrana.

Čištění pleti

Zdánlivě jednoduchá procedura, která se může jevit jako banální, ale v domácím prostředí se při ní lidé často dopouštějí zásadních chyb.

V rámci kosmetického povrchového čištění se používá odličovací mléko, voda a pleťová voda na odstranění líčení a make-upu. U hlubokého čištění se pak provádí odstranění komedomů (ucpaných pórů) a další odborná péče, kterou není doporučeno provádět doma.

Běžné povrchové ošetření pleti můžeme efektivně doplnit denním čištěním prováděným v domácím prostředí za použití odličovacích a čistících přípravků, které musí být určeny pro váš typ pleti.

Velice důležitou roli při čištění pleti hraje i teplota vody. Večer byste měli použít pro omytí teplou vodu, která pomůže uvolnit maz a otevře póry pro působení nočního krému. Přes den používejte vodu vlažnější. Vyvarujte se však použití studené či horké vody. Toto vede k rozšíření kapilár, pleť se sice zdánlivě „zdravě“ prokrví, ale dochází k jejímu popraskání a stresu, zejména v zimním období.

Exfoliace

Za tímto tajemným slovem se skrývá obyčejné „olupování“, které je ale cílené. Za exfoliaci v kosmetice považujeme peeling, kdy se za působení jemných brusných materiálů provádí odstranění odumřelé části pokožky. Každý den z naší kůže odpadne až několik miligramů její vrchní vrstvy, čehož se ani nevšimneme. Odstranění odumřelé vrstvy pokožky v obličeji má však velký podíl na jejím zpevnění a stále mladistvém vzhledu. Pleť může „dýchat“ a lépe přijímat účinné látky výživných prostředků.

Výživa

Zdravou a mladistvě vypadající pleť lze v podstatě označit za dobře vyživenou. Přibližně od 25. roku našeho života dochází k poruchám a nedostatkům výživy pleti. Proto je nutné ji uměle „pomáhat“, pokud si chceme hebký a mladý vzhled obličeje i jiných částí našeho těla uchovat co nejdéle.